Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinefaac blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
40624 odwiedzin | wpisów: 13, komentarzy: 11, artykułów: 71, obserwuje: 6

Brama automatyczna z bezpiecznym napędem FAAC S418

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Brama skrzydłowa, która otwiera się automatycznie, szybko, sprawnie i bezpiecznie to wygodne rozwiązanie. Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, którzy mogą znaleźć się w pobliżu otwierającej się czy zamykającej bramy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli więc szukacie bardzo bezpiecznego napędu, to warto wybrać model zasilany napięciem 24 V. Takim napędem jest na przykład FAAC S418 zasilany bezpośrednio z centrali sterującej E024S lub E124. Cały system jest standardowo wyposażony w funkcje zapewniające bezpieczeństwo użytkowe, czyli zabezpieczenie antyzgnieceniowe oraz enkoder wykrywający przeszkody i odwracający ruch skrzydła bramy. Jest to wyższy niż standardowy poziom zabezpieczeń antyzgnieceniowych.

Napęd FAAC S418 z centralą E024S lub E124 jest przeznaczony do zastosowań przydomowych. Może obsługiwać skrzydło bramy o długości do 2,7 metra (z elektrozamkiem). Pracuje z prędkością 1,8 cm na sekundę. Jedną z jego zalet są regulowane mechaniczne ograniczniki ruchu, dzięki  którym można wyeliminować odboje mechaniczne montowane w podłożu. Dlaczego takie rozwiązanie jest lepsze? Po pierwsze jest estetyczniejsze niż odboje montowane w podłożu, po drugie zabezpiecza przekładnię napędu przed uszkodzeniami mechanicznym, a po trzecie daje możliwość zainstalowania elektrozamka, który rygluje bramę i zdecydowanie utrudnia jej sforsowanie.

Istotną cechą siłownika S418 są nowe uchwyty mocujące o regulowanej długości, a to oznacza, że montaż napędu jest łatwiejszy, można go zainstalować zarówno na słupkach metalowych (z reguły wąskich), jak i murowanych (na ogół szerszych). Dzięki regulacji uchwytów nie będą potrzebne przeróbki słupków (np. wykonywanie wcięć pod montaż uchwytu do siłownika), a więc nie wzrosną całkowite koszty instalacji.

Do systemu z siłownikami S418 łatwo też podłączyć i skonfigurować dodatkowe akcesoria zabezpieczające. Dzięki wbudowanym w centrale sterujące złączom BUS można podłączyć do 16 par fotokomórek za pośrednictwem dwużyłowego przewodu.Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49702
Liczba wpisów:206868
Liczba komentarzy:874510
Liczba zdjęć:764823
Użytkownicy online:378