Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinefaac blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
45273 odwiedzin | wpisów: 14, komentarzy: 23, artykułów: 72, obserwuje: 6
 

Brama automatyczna z bezpiecznym napędem FAAC S418

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Brama skrzydłowa, która otwiera się automatycznie, szybko, sprawnie i bezpiecznie to wygodne rozwiązanie. Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, którzy mogą znaleźć się w pobliżu otwierającej się czy zamykającej bramy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli więc szukacie bardzo bezpiecznego napędu, to warto wybrać model zasilany napięciem 24 V. Takim napędem jest na przykład FAAC S418 zasilany bezpośrednio z centrali sterującej E024S lub E124. Cały system jest standardowo wyposażony w funkcje zapewniające bezpieczeństwo użytkowe, czyli zabezpieczenie antyzgnieceniowe oraz enkoder wykrywający przeszkody i odwracający ruch skrzydła bramy. Jest to wyższy niż standardowy poziom zabezpieczeń antyzgnieceniowych.

Napęd FAAC S418 z centralą E024S lub E124 jest przeznaczony do zastosowań przydomowych. Może obsługiwać skrzydło bramy o długości do 2,7 metra (z elektrozamkiem). Pracuje z prędkością 1,8 cm na sekundę. Jedną z jego zalet są regulowane mechaniczne ograniczniki ruchu, dzięki  którym można wyeliminować odboje mechaniczne montowane w podłożu. Dlaczego takie rozwiązanie jest lepsze? Po pierwsze jest estetyczniejsze niż odboje montowane w podłożu, po drugie zabezpiecza przekładnię napędu przed uszkodzeniami mechanicznym, a po trzecie daje możliwość zainstalowania elektrozamka, który rygluje bramę i zdecydowanie utrudnia jej sforsowanie.

Istotną cechą siłownika S418 są nowe uchwyty mocujące o regulowanej długości, a to oznacza, że montaż napędu jest łatwiejszy, można go zainstalować zarówno na słupkach metalowych (z reguły wąskich), jak i murowanych (na ogół szerszych). Dzięki regulacji uchwytów nie będą potrzebne przeróbki słupków (np. wykonywanie wcięć pod montaż uchwytu do siłownika), a więc nie wzrosną całkowite koszty instalacji.

Do systemu z siłownikami S418 łatwo też podłączyć i skonfigurować dodatkowe akcesoria zabezpieczające. Dzięki wbudowanym w centrale sterujące złączom BUS można podłączyć do 16 par fotokomórek za pośrednictwem dwużyłowego przewodu.Najlepszy szlaban na świecie

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Szlaban to już nie tylko produkt stosowany na dużych parkingach czy w firmach. Małe osiedla zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe również oddzielają teren właśnie szlabanami. Szlabany zabezpieczają także wjazdy na zamknięty teren nawet tylko kilku domów jednorodzinnych. Szczególnie, gdy mieszkańcy chcą mieć pewny, bezpieczny szlaban, warto wybrać najwyższą jakość. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Najważniejszą z cech szlabanu FAAC B680H jest jego uniwersalność, ponieważ ta sama jednostka może obsługiwać wjazdy o szerokości od 2 do nawet 8 metrów. Szybkość otwarcia przejazdu jest regulowana i wynosi od około 1,5 do 6 sekund (w zależności od długości ramienia). Dodatkowo szlaban może być w wersji prawo- lub lewostronnej. Wszystkie ramiona są wykonane z okrągłych lub eliptycznych profili aluminiowych, zabezpieczonych gumową listwą bezpieczeństwa i mają wysoką odporność na wiatr.

Szlaban B680H w łatwy sposób można dopasować do istniejących warunków architektonicznych, poprzez zastosowanie wymiennych obudów. Obudowa szlabanu nie jest elementem konstrukcji nośnej urządzenia, a jej wymiana zajmuje chwilę. Obudowy szlabanu są w kolorach: czerwień, niebieski, szary, biały oraz stal nierdzewna.

Niezawodny napęd hybrydowy oraz najwyższej jakości sprężyny balansujące to pewność, że urządzenie będzie funkcjonowało nieprzerwanie przez co najmniej 2 000 000 cykli. Jest też możliwość wykorzystania zestawu zasilania awaryjnego (FAAC X-BAT 24), który zapewnia funkcjonowanie bariery nawet, gdy będzie przerwa w dostawie energii elektrycznej.

Standardowo szlaban jest wyposażony w enkoder absolutny, którego zadaniem jest kontrolowanie ruchu ramienia oraz wykrywanie przeszkód. Po napotkaniu przeszkody szlaban natychmiast odwraca ruch ramienia, chroniąc pojazd czy przechodnia przed uderzeniem.

Kompletny szlaban kosztuje od 7099zł netto.Master i Slave, czyli co potrafią piloty FAAC

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Piloty do sterowania systemami bram automatycznych firmy FAAC mają najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym są bezpieczne i funkcjonalne. Jednym z takich rozwiązań jest podzielenie nadajników (pilotów) na dwa typy: Master i Slave. 

Tylko Master może przenieść swój kod systemowy (czyli programujący), a więc może być np. skopiowany albo zastosowany do zakodowania całego systemu. Natomiast nadajnik typu Slave nie jest w stanie przekazać swojego kodu systemowego, może jedynie uczyć się go od nadajnika Master. Zatem nie może być powielony. Fabrycznie nadajnik jest ustawiony jako typ Master, ale można w prosty sposób przekonwertować go na Slave. Możliwe jest również losowe wygenerowanie nowych kodów systemowych dla wszystkich kanałów nadajnika Master lub Slave. Jak w prosty sposób rozpoznać czy mamy w ręku pilot Master czy Slave? Jeżeli naciśniemy dowolny przycisk nadajnika Master dioda miga raz, a następnie świeci się w sposób ciągły. Natomiast gdy naciśniemy dowolny przycisk nadajnika Slave, dioda natychmiast zaświeci się w sposób ciągły.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Najważniejsze cechy pilotów FAAC XT2868 SLH LR i XT4868 SLH LR:

– bezpieczne – ponad 72 biliardy kombinacji kodu praktycznie uniemożliwia ich powtórzenie przez niepowołane osoby
– pewne – pracują na częstotliwości 868.35 MHz, dzięki czemu ich działanie jest mniej narażone na zakłócenia interferencyjne; mają funkcję dostrajania się do warunków środowiskowych, by skuteczniej emitować sygnał
– ergonomiczne – mają optymalne rozmiary, idealnie rozmieszczone przyciski, są lekkie
– trwałe – 2 baterie litowe 6V typu CR2032 wystarczają na 4-5 lat
– funkcjonalne – bardzo łatwe do zaprogramowania; wielokanałowe, dzięki czemu mogą obsługiwać nawet cztery różne urządzenia
– praktyczne i estetyczne – w zestawie z pilotem jest przywieszka (jako opcja uchwyt do paska); do wyboru kolor biały lub czarny
– uniwersalne – mogą być wykorzystane np. do włączania oświetlenia podjazdu, nawadniania, otwierania bram, drzwi czy furtek

Piloty FAAC kosztują od 69 do 79 zł netto.