Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinefaac blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
45274 odwiedzin | wpisów: 14, komentarzy: 23, artykułów: 72, obserwuje: 6
 

Brama zdalnie sterowana - jaki pilot wybrać?

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Piloty do bram automatycznych działają na dwóch podstawowych częstotliwościach – 433 MHz i 868 MHz. Na tej pierwszej częstotliwości pojawia się więcej zakłóceń mogących zaburzyć pracę naszego pilota. Dlatego 868 MHz jest częstotliwością, z której coraz częściej korzystają producenci rozwiązań zdalnego sterowania dla bram automatycznych.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Drugi podział pilotów to te wykorzystujące kod stały (coraz rzadziej używane) lub kod zmienny. W przypadku tego pierwszego, każde wciśnięcie guzika na pilocie spowoduje wygenerowanie i odczytanie w centralce napędu tego samego sygnału. Oznacza to, że jeśli sąsiad z naprzeciwka używa tego samego rozwiązania, to w skrajnym przypadku wciśnięciem jednego guzika możemy otworzyć i jego bramę. Pilot o kodowaniu zmiennym ma tę przewagę, że za każdym razem wysyła inny sygnał, ale dzięki specjalnemu algorytmowi zawsze odczytywany tylko przez nasz napęd. Dlatego też próby ewentualnego skopiowania sygnału przez niepowołaną osobę nie udadzą się.  Na przykład piloty FAAC XT2 oraz XT4 wykorzystują ponad 7 trylionów zmiennych kombinacji, a to całkowicie zabezpiecza przed skopiowaniem kodu i otworzeniem bramy.

Dlatego firma FAAC poleca piloty i radioodbiorniki pracujące na częstotliwości 868.35 MHz z technologią SLH LR, czyli Self Learning Hopping code, które wykorzystują kod zmienny. Takie piloty mają też opcję autodostrajania nadajnika (pilota), aby wyemitować sygnał w sposób optymalny, co w porównaniu do tradycyjnych nadajników pozwala na zwiększenie zasięgu nawet o 50%.Solidne napędy FAAC z serii 740 i 741

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jedne z najmocniejszych i najchętniej kupowanych zestawów do bram przesuwnych w Polsce to zestawy napędów FAAC z serii 740 i 741. 

Są przeznaczone przede wszystkim do obsługi przydomowych bram przesuwnych o długości do 15 m oraz ciężarze do 500 lub do 900 kg. Urządzenia te gwarantują niezawodną obsługę bramy przesuwnej o dowolnej konstrukcji przez długie lata.

Konstrukcja napędów oparta wyłącznie na przekładniach metalowych i precyzyjnym łożyskowaniu wału głównego oraz zastosowanie napięcia 230 V sprawiają, że napędy serii 740 i 741 to jedne z najsilniejszych napędów w swojej klasie. Zastosowana w tych modelach centrala sterująca 748 D umożliwia zaprogramowanie wszystkich istotnych parametrów pracy, w tym częściowe otwarcie bramy (tzw. funkcja furtki), regulowane spowolnienie i wyhamowywanie przed zatrzymaniem bramy czy sygnalizację konieczności przeglądu okresowego. Napędy pracują z prędkością przesuwu 12 metrów na minutę. Współpracują np. z 2-kanałowym odbiornikiem radiowym RP2 SLH 868 MHz, pilotem 2-przyciskowy XT2 868 SLH LR oraz fotokomórką XP 20 D o zasięgu 20 m.Centrala sterująca nie tylko do bramy

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Elementem, który odpowiada za prawidłową i bezpieczną pracę systemu bramy automatycznej jest centrala sterująca. To ona zarządza wszystkimi urządzeniami – siłownikami, pilotami, fotokomórkami czy listwami optycznymi.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Centrala sterująca to mózg automatyki wjazdowej, odpowiadający za nasz komfort użytkowania bramy i garażu. Warto wiedzieć, że nowoczesne centrale potrafią więcej niż tylko sterowanie pracą jednego urządzenia. Dają na przykład możliwość podłączania dodatkowo systemu alarmowego domu, systemu obsługującego rolety automatyczne czy oświetlenie na podjeździe.

Jeżeli chcemy, by takie urządzenia współdziałały automatycznie, już na etapie wyboru centrali sterującej weźmy to pod uwagę. Najlepiej wybrać bardzo nowoczesne, zaawansowane technologicznie centrale – na przykład modele FAAC E045 i E145. Posiadają one złącze typu BUS (FAAC 2easy), które umożliwia proste podłączanie urządzeń zabezpieczających do centrali. Mają programowalne wyjścia (OUT 1 oraz OUT 2), dzięki którym stworzymy układ sterowania np. oświetleniem podjazdu czy zraszaniem trawnika. Zaprogramowanie pracy centrali jest łatwiejsze dzięki portom USB. Są trzy sposoby programowania: przyciskami na centrali, poprzez komputer i oprogramowanie EASY BOARD (tylko dla modelu E145) lub poprzez pendrive USB. Dodatkowo możliwość wykorzystania modułów GSM, Wi-Fi czy Ethernet pozwala na zdalną obsługę systemu.

Centrale FAAC E045 i E145 są przeznaczone do napędów skrzydłowych z silnikami 230 V AC. Co istotne, mają wysoko wydajne zasilacze impulsowe, dzięki czemu są bardziej energooszczędne niż tradycyjne centrale z zasilaczem transformatorowym. Także w trybie czuwania (stand by mode) są o 90% oszczędniejsze w porównaniu do konwencjonalnych central sterujących.

Modele FAAC E045 i E145 dają użytkownikom bardzo duże bezpieczeństwo poprzez wykorzystanie enkoderów FAAC SAFEcoder w charakterze zabezpieczenia antyzgnieceniowego (natychmiastowe odwrócenie ruchu napędów, a po chwili ich zatrzymanie w sytuacji natrafienia na przeszkodę ) oraz maksymalną precyzję (do 0,2°) ustawiania położeń krańcowych napędów.

Jeżeli planujemy rozszerzenie automatyki w naszym domu, to warto kupować wszystkie elementy od jednego producenta. Wtedy bowiem będzie gwarancja, że będą ze sobą współgrać. Upewnijmy się też zawczasu, że dane urządzenie, które planujemy kupić będzie można podpiąć pod konkretną centralę sterującą.