Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinefaac blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
45272 odwiedzin | wpisów: 14, komentarzy: 23, artykułów: 72, obserwuje: 6
 

Dwu i czterokanałowe piloty do bram automatycznych

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

 Piloty 868 SLH LR firmy FAAC pracują w oparciu o opatentowaną przez FAAC S.p.A. technologię LEARNING HOPPING code RANGE. Co to oznacza dla nas użytkowników? Po pierwsze każdy domownik może mieć własny pilot, indywidualnie zaprogramowany (za pomocą pilota Master). Po drugie system kodowania zmiennego zapewnia duże bezpieczeństwo. Mianowicie przy każdym użyciu pilot wysyła do napędu inny, zmieniający się kod, który dekodowany jest przez radioodbiornik według specjalnego algorytmu (by określić jaki kod został już użyty i jak ma wyglądać kolejny). To ponad 72 miliardy kombinacji, praktycznie niemożliwych do powtórzenia. A to oznacza, że ewentualne próby skopiowania kodu przez osoby niepowołane są praktycznie niemożliwe.

Dodatkowo piloty tej serii wyposażone są w funkcję automatycznego strojenia. Otaczające nadajnik środowisko i związane z nim zakłócenia (np. elektromagnetyczne), czy też ludzka ręka, zmienia emisję sygnału radiowego i tylko część mocy dociera do radioodbiornika. Nadajnik „nasłuchuje” otaczające go środowisko i kalibruje się automatycznie, pozwalając na transmisję sygnału zawsze w optymalny sposób, co znacząco wpływa na zasięg jego skutecznego działania, większy nawet do 50% w porównaniu do tradycyjnych nadajników.

Jakie jeszcze korzyści mamy z używania kilkukanałowych pilotów? Otóż dwu- i czterokanałowymi pilotami FAAC XT2 i XT4 868 SLH LR możemy nie tylko otwierać bramę garażową, ale i zapalać światło wokół domu, włączać alarm, uruchamiać zraszacze w ogrodzie, czy sterować pracą rolet okiennych. Wystarczy zainstalować odpowiedni odbiornik w centrali sterującej napędu.

Pilot dwukanałowy FAAC XT2 868 SLH LR, z kodowaniem dynamicznie zmiennym (72 x 1015 kombinacji), z baterią litową 6V, biały lub czarny kosztuje 69 zł netto. Model czterokanałowy FAAC XT4 868 SLH LR - 84 zł netto.Napęd do bram uchylnych i segmentowych FAAC D600

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

 D600 to napęd elektromechaniczny wysokiej jakości z jednoczęściową szyną jezdną, przeznaczony do obsługi bram uchylnych i segmentowych.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Ten sprawdzony, chętnie kupowany klasyczny model napędu nie wymaga przy montażu kosztownych prac adaptacyjnych. Wydajny silnik zasilany napięciem stałym 24 V, szyna jezdna z łańcuchem napędowym lub wytrzymałym paskiem kewlarowym gwarantują ciche, płynne oraz szybkie otwieranie i zamykanie bramy garażowej. Co ważne pobór mocy jest na poziomie 0,2 kW, a to mniej niż pobiera mikser kuchenny. Prosta instalacja oraz intuicyjne programowanie automatu sprawiają, że jeśli raz dobrze zainstalujemy i skalibrujemy napęd, nie będziemy musieli ponownie go regulować.

Programując model D600 można określić pozycje krańcowe bramy (otwarcia i zamknięcia), by spowolniał ruch skrzydła na końcu pracy. Zwiększa to przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania, ale i przedłuża żywotność całej instalacji, m.in. zawiasów. Otwierająca się brama rusza delikatnie i wolno, ale po chwili przyspiesza do prędkości 11 cm na sekundę. Przed domknięciem napęd znów zwalnia, by cicho i delikatnie zamknąć bramę.

Zestaw: napęd D600 z wbudowaną centralą sterującą, moduł radioodbiornika, szyna 3 metrowa z łańcuchem, pilot kosztuje 946 zł netto.Fotokomórki z serii XP 20 D - znane z precyzji

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Dzięki temu modelowi fotokomórki korzystanie z bramy automatycznej jest bardzo bezpieczne. Fotokomórki z serii XP 20 D dzięki regulowanemu kątowi widzenia 180° pracują niezwykle precyzyjnie.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Działają w układzie nadajnik-odbiornik, wykorzystując przy tym technologię modulowanego pasma promieni podczerwonych. Te modele fotokomórek bardzo dobrze zdają egzamin w trudnych warunkach, między innymi tam, gdzie są duże różnice poziomu terenu przy wjeździe na posesję. Konstrukcja urządzeń pozwala ustawić poziomy kąt widzenia w zakresie 180° (od -90° do +90°). Mają też pionową samoregulację optyczną. Najwyższej klasy soczewki gwarantują zasięg do 20 metrów. Czas wykrycia przeszkody wynosi zaledwie od 13 do 40 milisekund (w zależności od modelu). Zmiany kąta widzenia możemy dokonać w każdej chwili – płozę podporową zatrzymuje się w wybranym położeniu za pomocą blokady.

Fotokomórki XP 20 D można instalować na słupku bramy, na ścianie lub na wsporniku. Możliwość doprowadzenia kabla zarówno z tyłu, jak i od dołu urządzenia oraz intuicyjna blokada mocowania obudowy sprawiają, że montaż trwa krótko, przebiega sprawnie i nie ma w tym wypadku możliwości pomyłki. Bez względu na sposób i kąt zamocowania, fotokomórki są chronione przed zakłóceniami innymi źródłami światła, jak na przykład reflektory samochodów.

Fotokomórki z serii FAAC XP 20 D są oferowane w trzech wariantach: XP 20 D – system z tradycyjnym zasilaniem 24 V nadajnika i odbiornika; XP 20B D z zasilaniem BUS 2Easy przystosowanym do instalacji 16 par fotokomórek; XP 20W D z tradycyjnym zasilaniem 12/24 V i nadajnikiem dostępnym w wersji zasilanej akumulatorem, przystosowanym do instalacji 4 par fotokomórek. Wszystkie mogą pracować w temperaturze od -20°C do +55°C


Furtka otwierana automatycznie

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest brama i obok niej furtka. Jeśli jednak zarówno wejście, jak i wjazd na posesję odbywają się tylko przez bramę, co dla pieszych nie jest najwygodniejsze, jest na to nowoczesne rozwiązanie, a mianowicie funkcja automatycznej furtki.


blog budowlany - mojabudowa.pl


Oczywiście ta możliwość dotyczy jedynie bram automatycznych. Ich pracą steruje "mózg" całej instalacji, czyli centrala. Dzięki niej można zaprogramować cały szereg funkcji, które dostosują napęd do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jedną z nich jest właśnie tryb furtki. Programując tę funkcję, określamy szerokość otwarcia bramy tak, by następowało tylko częściowe otwarcie skrzydła bramy przesuwnej, lub otwarcie jednego skrzydła w przypadku bramy skrzydłowej.Sterowanie tą nietypową furtką odbywa się za pomocą pilota.

W zależności od indywidualnych preferencji, brama zamknie się po ponownym wciśnięciu przycisku na pilocie lub automatycznie po określonym, zaprogramowanym przez nas wcześniej czasie. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też ograniczające zużycie zawiasów lub szyny jezdnej bramy.