Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinefaac blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
45272 odwiedzin | wpisów: 14, komentarzy: 23, artykułów: 72, obserwuje: 6

Automatyka do bram. Kilka faktów, które warto znać

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.plBudowa domu to poważna inwestycja, dlatego zazwyczaj wymaga bardzo sprawnego zarządzania finansami. Aby po zapięciu ostatniego guzika budżet nie pękł w szwach, pewne wydatki odkładamy na później. Jedną z takich „otwartych furtek” bywa zakup automatyki przydomowej. Decyzja ta, choć możliwa do odłożenia w czasie, bynajmniej nie powinna być pochopna. O czym więc warto wiedzieć przed wyruszeniem na zakupy? 

W sieci zakupów 

Kiedy napędy do bram trafiały na polski rynek, trzeba było zapłacić za nie tyle, co za… dużego Fiata. Ponieważ dobrej jakości automat można dziś kupić za 2-3 tysiące złotych, urządzenia te coraz częściej można spotkać na naszych posesjach. Wraz z rozwojem i rozpowszechnieniem technologii, na rynku zaczęły pojawiać się podróbki oraz produkty cechujące się egzotycznym pochodzeniem i wątpliwą jakością, które do dzisiaj można znaleźć na portalach aukcyjnych. Nawet, jeśli zakupów dokonujemy w uznanym sklepie internetowym, warto swój wybór skonsultować z profesjonalnym dealerem lub bezpośrednio z producentem. 

 

Zakupy w sieci to oczywista wygoda, jednak nie zawsze możemy wówczas liczyć na fachowe doradztwo, tak bardzo ważne w przypadku napędów do bram. Zdarza się, że sklep internetowy lub użytkownik portalu aukcyjnego sprzedaje urządzenia bez autoryzacji, dlatego producent nie może wtedy zapewnić serwisu gwarancyjnego. Automaty do bram to takie urządzenia, których wybór najlepiej skonsultować z autoryzowanym monterem – oprócz gwarancji zyskujemy wówczas pewność dobrego doboru oraz poprawnego montażu urządzenia na bramie – wyjaśnia Piotr Wiśniewski, Dyrektor Generalny FAAC Polska, polskiego oddziału firmy, która automatyką zajmuje się od 50 lat.  

Nie daj się zwieść 

Zakup bramy i napędu w miejsce zintegrowanej bramy automatycznej to nie tylko komfort dla domowników, ale też amortyzacja domowego budżetu. Rynek oferuje na tyle dużo rozwiązań, że dla każdego skrzydła znajdzie się optymalne rozwiązanie, osobny montaż elementów pozwala zaś na większą elastyczność finansową oraz oszczędności. Oszczędności, których nie należy jednak szukać na siłę. Zdarza się, że na półkach marketów znajdziemy napędy tańsze nawet o 20-30% w stosunku do cen oferowanych przez dealerów. Atrakcyjne oferty dotyczą jednak zazwyczaj zestawów nieznanych producentów, najczęściej współpracujących głównie z dużymi sieciami marketów. Tego typu napędy charakteryzuje wątpliwa jakość, co w połączeniu z brakiem wsparcia technicznego ze strony producenta, często zniechęca wręcz instalatorów do montażu. Co więcej, oszczędności uzyskane na kupnie takiego sprzętu nierzadko są jedynie pozorne. W razie awarii, market będzie musiał sprowadzić daną część na zamówienie, co skutkować będzie dodatkowymi, niemałymi kosztami. 

Zadowolenie gwarantowane 

Kiedy z pomocą profesjonalisty dokonamy już optymalnego wyboru automatyki, pozostaje kwestia instalacji, konserwacji oraz warunków gwarancji. Ponieważ instalator dokonuje wszelkich regulacji oraz prawidłowego podłączenia do sieci, to on bierze odpowiedzialność za poprawność montażu. Uszkodzenia, których gwarancje z reguły zaś nie obejmują, wynikają zazwyczaj z zaniechania lub nadmiernej ingerencji użytkownika. 


Jesienna słota – co na to automatyczne bramy

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl


Nie ma wątpliwości, że brama, która sama się przed nami otwiera, to luksus, z którego ciężko zrezygnować, gdy już raz go poznamy. Jesienią doceniamy zalety automatycznych bram jeszcze bardziej. Nie trzeba bowiem w strugach deszczu wychodzić z samochodu, by otworzyć wrota do naszego domu.

Jednak, by obfite opady deszczu nie utrudniły korzystania z napędu, dobrze pamiętać o kilku podstawowych zasadach jego użytkowania. Kiedy zauważymy, że brama zaczyna szwankować, działa mniej płynnie, zacina się, zacznijmy od sprawdzenia fotokomórek. Nie mogą być oblepione błotem, mokrymi przylegającymi liśćmi, czy zasypane ziemią. Często te problemy zaczynają się kiedy spadnie pierwszy śnieg i zalega na tych małych, ale jakże ważnych urządzeniach. Fotokomórki należy czyścić regularnie, najlepiej ręcznie, bez korzystania z ostrych narzędzi.
Jak szybko sprawdzić czy problem jest w fotokomórce (lub listwie optycznej)? Uruchamiamy napęd i przerywamy strumień podczerwieni, np. stając pomiędzy fotokomórkami. Jeśli wszystko jest w porządku, to brama zatrzyma się i zacznie się cofać. Listwę optyczną sprawdzamy poprzez naciśnięcie jej podczas ruchu bramy.

Jeżeli pojawiają się kłopoty z otwieraniem bramy za pomocą pilota, a fotokomórki zostały pomyślnie sprawdzone, to kolejnym krokiem jest sprawdzenie baterii w pilocie. Najprościej jest dla porównania użyć innego pilota (do każdego systemu napędowego może być ich kilka), ewentualnie wymienić baterię w tym używanym przez nas.

Problem ze źle pracująca bramą może też być w montażu. O tym, jak brama wjazdowa będzie funkcjonować w czasie przymrozków, decydują między innymi montaż oraz materiał, z którego została wykonana. Bardzo istotna jest odpowiednia głębokość fundamentu pod bramę - powinien sięgać poniżej poziomu przemarzania gruntu, czyli na głębokość od 0,8 do 1,4 metra. Jeżeli nie dopilnujemy tego podczas budowy, zimą może nawet dojść do wysadzenia betonowego fundamentu. A brama, która nie będzie stabilna, zacznie pracować z oporami, a w konsekwencji mogą zostać uszkodzone zawiasy i napędy automatyczne. Przy wyborze bramy warto też zwrócić uwagę na materiał, a jakiego jest wykonana. Z niskimi temperaturami bardzo dobrze radzą sobie skrzydła wykonane ze stali cynkowanej ogniowo, które dodatkowo maluje się proszkowo.


Napęd dla niecierpliwych

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Dla tych osób, które z niecierpliwością przyglądają się zbyt wolno otwierającej się bramie i mają ochotę ją „popchnąć”, firma FAAC oferuje ultraszybki napęd do bram garażowych – model D700HS obsługiwany 4-kanałowym pilotem.blog budowlany - mojabudowa.pl

D700HS to najszybszy w katalogu FAAC automat garażowy, który pracuje z prędkością do 20 cm/sekundę. To oznacza, że brama będzie się otwierać dwa razy szybciej, niż ta napędzana innymi modelami, na przykład D600 czy D1000. Nie znaczy to jednak, że brama z hukiem się zatrzaśnie. Duża szybkość pracy jest połączona z bezpieczeństwem, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy systemu elektronicznej kontroli prędkości. Brama zaczyna się otwierać powoli i delikatnie, i ponownie zwalnia, gdy ma się domknąć.

Napęd jest przeznaczony do bram o wymiarach maksymalnie 1,9 x 3 metry. Przydatnym udogodnieniem jest oświetlenie pomocnicze, które oświetla bramę przez 2 minuty. Co istotne, w razie problemów z napięciem prądu, bramę można otworzyć w łatwy sposób specjalnym mechanizmem.

Napęd D700HS jest łatwy w obsłudze i prosty w montażu. Urządzenie jest kompatybilne z dodatkowym wyposażeniem z oferty FAAC – ramieniem do bram segmentowych, zestawem do obsługi rygli, urządzeniami zdalnego sterowania, bezpieczeństwa i sygnalizacji oraz wieloma innymi akcesoriami.Profesjonalna automatyka do bram wjazdowych

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »
Napędy do bram wjazdowych i garażowych stanowią coraz częstszy widok na posesjach Polaków. Wynika to z jednej strony z rozwijających się trendów inteligentnego budownictwa i chęci ułatwienia sobie codziennych czynności, a z drugiej – z szerokiej oferty rynkowej oraz powszechnej dostępności urządzeń. Z tym ostatnim wiążą się jednak pewne ryzyka, dlatego do kwestii wyboru sprzedawcy warto przyłożyć taką samą wagę, jak do dobrania odpowiedniego urządzenia. O czym powinniśmy więc pamiętać, zanim wydamy pieniądze?

blog budowlany - mojabudowa.pl

Taniej czy drożej

Napędy automatyczne, postrzegane kiedyś w kategoriach produktów luksusowych, stanowią dziś stosunkowo przystępną propozycję dla przeciętnego mieszkańca domu jednorodzinnego. Ceny markowych zestawów do bram wjazdowych i garażowych wahają się od jednego do kilku tysięcy złotych – kilkanaście razy mniej, niż gdy pierwsze napędy trafiały na polski rynek.

Ze względu na popularność, jaką automatyka wjazdowa zyskała na przestrzeni lat, nie trzeba było długo czekać na pierwsze podróbki i urządzenia nieznanych producentów ze znikomym zapleczem technologicznym. Ci ostatni współpracują często z dużymi sieciami marketów DIY, oferując napędy o niskiej cenie i… niestety równie niskiej jakości. Jak się okazuje, produkty tego typu nie do końca muszą być tańsze od rozwiązań markowych.

– Atrakcyjna cena oraz fakt, że możemy nabyć gotowy zestaw podczas ogólnych zakupów związanych z budową czy remontem domu, odgrywają czasem decydującą rolę. Tymczasem oszczędności na takim sprzęcie bywają zazwyczaj pozorne. Niska jakość oznacza większą zawodność, a to z kolei wiąże się z koniecznością kosztownego serwisowania. Wówczas istotne jest wsparcie techniczne danego producenta. Gdy go brakuje, po zgłoszeniu awarii market musi sprowadzić popsutą część na zamówienie, a to oznacza kolejne wydatki dla użytkownika – tłumaczy Piotr Wiśniewski z FAAC Polska, oferującej napędy do bram.

Wzrost popularności napędów automatycznych potwierdza także ilość sklepów internetowych, które oferują szeroki zakres produktów, w tym nierzadko urządzenia markowych producentów. Choć wiążą się z wygodą, zakupy w sieci mogą okazać się pewną pułapką – kwestią problematyczną bywają warunki gwarancji czy możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa technicznego.

– Napędów do bram jest wiele i nie każdy będzie pasował do danego zastosowania. Dlatego też ich wybór powinniśmy dokładnie skonsultować z autoryzowanym dealerem, który zapewnia profesjonalny montaż potwierdzony gwarancją. Zdarza się, że sklep internetowy lub użytkownik portalu aukcyjnego sprzedaje urządzenia bez autoryzacji. Producent napędu nie może wówczas zapewnić serwisu gwarancyjnego, ponieważ nie odpowiada za jakość montażu – wyjaśnia Piotr Wiśniewski. – W przypadku, gdy zakupu dokonujemy w renomowanym, posiadającym autoryzację sklepie internetowym, dobór urządzenia można zawsze skonsultować z działem sprzedaży lub działem technicznym danego producenta.

Kupując napęd u sprzedawcy, który nie posiada licencji, zamawiający często ponosi koszty o wiele wyższe, niż te podane przed zakupem. Wynika to z rzeczywistej ceny sprzętu, jego instalacji, a także ewentualnych prac serwisowych, związanych z brakiem gwarancji na sprzęt. Z tego względu najbezpieczniejszym i powszechnie zalecanym sposobem zakupu automatyki wjazdowej jest wizyta u autoryzowanego dealera. Ponieważ sprzedawcy są zazwyczaj regularnie szkoleni przez producentów w zakresie montażu, konserwacji i serwisu, zyskujemy pewność nie tylko co do odpowiedniego dobrania napędu do naszej bramy, ale też zachowania warunków gwarancji. Dokonując wszelkich regulacji oraz podłączenia do sieci, to instalator bierze odpowiedzialność za ogólną poprawność montażu.