Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinefaac blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
45273 odwiedzin | wpisów: 14, komentarzy: 23, artykułów: 72, obserwuje: 6

Centrala sterująca nie tylko do bramy

autor: faac blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Elementem, który odpowiada za prawidłową i bezpieczną pracę systemu bramy automatycznej jest centrala sterująca. To ona zarządza wszystkimi urządzeniami – siłownikami, pilotami, fotokomórkami czy listwami optycznymi.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Centrala sterująca to mózg automatyki wjazdowej, odpowiadający za nasz komfort użytkowania bramy i garażu. Warto wiedzieć, że nowoczesne centrale potrafią więcej niż tylko sterowanie pracą jednego urządzenia. Dają na przykład możliwość podłączania dodatkowo systemu alarmowego domu, systemu obsługującego rolety automatyczne czy oświetlenie na podjeździe.

Jeżeli chcemy, by takie urządzenia współdziałały automatycznie, już na etapie wyboru centrali sterującej weźmy to pod uwagę. Najlepiej wybrać bardzo nowoczesne, zaawansowane technologicznie centrale – na przykład modele FAAC E045 i E145. Posiadają one złącze typu BUS (FAAC 2easy), które umożliwia proste podłączanie urządzeń zabezpieczających do centrali. Mają programowalne wyjścia (OUT 1 oraz OUT 2), dzięki którym stworzymy układ sterowania np. oświetleniem podjazdu czy zraszaniem trawnika. Zaprogramowanie pracy centrali jest łatwiejsze dzięki portom USB. Są trzy sposoby programowania: przyciskami na centrali, poprzez komputer i oprogramowanie EASY BOARD (tylko dla modelu E145) lub poprzez pendrive USB. Dodatkowo możliwość wykorzystania modułów GSM, Wi-Fi czy Ethernet pozwala na zdalną obsługę systemu.

Centrale FAAC E045 i E145 są przeznaczone do napędów skrzydłowych z silnikami 230 V AC. Co istotne, mają wysoko wydajne zasilacze impulsowe, dzięki czemu są bardziej energooszczędne niż tradycyjne centrale z zasilaczem transformatorowym. Także w trybie czuwania (stand by mode) są o 90% oszczędniejsze w porównaniu do konwencjonalnych central sterujących.

Modele FAAC E045 i E145 dają użytkownikom bardzo duże bezpieczeństwo poprzez wykorzystanie enkoderów FAAC SAFEcoder w charakterze zabezpieczenia antyzgnieceniowego (natychmiastowe odwrócenie ruchu napędów, a po chwili ich zatrzymanie w sytuacji natrafienia na przeszkodę ) oraz maksymalną precyzję (do 0,2°) ustawiania położeń krańcowych napędów.

Jeżeli planujemy rozszerzenie automatyki w naszym domu, to warto kupować wszystkie elementy od jednego producenta. Wtedy bowiem będzie gwarancja, że będą ze sobą współgrać. Upewnijmy się też zawczasu, że dane urządzenie, które planujemy kupić będzie można podpiąć pod konkretną centralę sterującą.Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:53810
Liczba wpisów:208913
Liczba komentarzy:885563
Liczba zdjęć:773558
Użytkownicy online:359